O nás

Koncept malování na keramiku připlul na z Londýna do České republiky už před 15 lety.

Lída si ho tady vybalila, orazítkovala značkou Kavárna Maluj a usídlila na Korunní v Praze na Vinohradech. Za tu dobu se toho hodně událo. 3x jsme se stěhovali, malovalo a relaxovalo u nás bezpočet maminek, babiček, dětí, kamarádků, kolegů z firmy, ale i tatínků. Hostili jsme oslavy, rozlučky se svobodou a tiskli na keramiku nožičky miminek, která jsou už dnes v pubertě. Inspirovali jsme mnoho dílen po celé republice, které na náš koncept navázaly a se kterými i nadále spolupracujeme. No naběhali jsme se, ale co vám budeme povídat, ale byla to jízda.

Jakékoli malování, i to na keramiku, je o kreativitě, relaxu, času, který strávíte sami se sebou, o tvorbě a učení se. Technik na malování je stovky, od úplně jednoduchých až po nejtěžší, každý si může vybrat, jak to zrovna cítí. Tvořit kdy a kde se mu chce. Prostě zpomalit. Malování na keramiku jsme tak překlopili do e-shopu a každý si tak může vybrat a tvořit přesně podle představ, času, místa, nálady či odvahy.

I my zpomalujeme. Přesouváme se do nového konceptu SLOU FLOU na Vinohradské, kde se společně ponoříme na našich kurzech do tvorby okamžiku tak, že nic jiného už nebude důležité.

NAŠE PRODUKTY 

GLAZURY

Když jsme hledali glazury, měli jsme jasno již od začátku. Žádné kompromisy a jen tu nejvyšší kvalitu. Pracujeme s glazurami Mayco. Jednak jsou netoxické a zdravotně nezávadné, levou zadní prošly testy ACMI, a jednak v sobě mají tolik pigmentu, že při malování ani pálení nezlobí. Dají se s nimi klidně otiskávat ruce, nevypálené jsou rozpustné vodou, takže se nic neděje, ani pokud se trochu zamažete. Jsou lehce omyvatelné a vypratelné z oblečení.

S glazurami Mayco máme patnáctiletou zkušenost a nikdy jsme neřešili žádný zdravotní problém, ale kdyby se Vám stala nějaká nehoda, podívejte se, co dělat.

POKYNY PRO POMOC

KERAMICKÉ BISKVITY

Na malování jsme pro vás vybrali pórovitou keramiku, která vstřebá spoustu vody a tak se do ní barvy dobře vsakují. Proto se jí také říká nasákavá. Výrobky vypalujeme v keramické peci, kde teplota vystoupá až na 1000°C.

Zpět do obchodu